Bannery a newslettery

Společnost Joker Studios byla založena v roce 2011, ačkoliv první komerční díla jejího zakladatele a grafika v jedné osobě sahají do roku 2009. Tehdy patřily do hlavní produkce převážně reklamní webové bannery, e-mailové newslettery či příležitostné LandingPage. Odtud dále vedla cesta přes návrhy vizitek, tvorbu plakátů či potisk firemních triček až k polepům firemního vozu VW Caddy či polepy vozidel MHD, které brázdily centrum města Pardubic. Všechny tyto grafické práce byly vyráběny pro pardubickou prodejnu počítačů a elektroniky OK Computers, dnes již pobočku známějšího CZC.cz.

Za zmínku stojí také název společnosti, jehož hlavní inspirací bylo ztvárnění role "Jokera" Heathem Ledgerem ve filmu Temný Rytíř. Ano, jeho smích je opravdu nezapomenutelný... :-D

 

 

Joker Studios působí zejména v oblasti internetové a tištěné reklamy, propagačních materiálů, webdesignu, firemní identity (CID) a dokumentace, potisku textilu, soukromých prezentací či osobních tiskovin. Kromě těchto běžných činností se zabýváme také zpracováním grafiky pro velkoformátový tisk, ať už se jedná o reklamní plachty, bigboardy, interiérové fototapety nebo polepy vozidel či MHD.

Ukázky všech druhů těchto činností můžete nalézt v našem obsáhlém portfoliu zde na stránkách, které je průběžně doplňováno o nové zajímavé projekty.


Jelikož jsme poměrně mladé studio, vlastníme zatím pouze licence základního SW. Většina grafických prací je tvořena v Adobe Photoshop Extended CS5, na vektorovou grafiku používáme CorelDRAW Graphics Suite X5. K dispozici máme grafický tablet Wacom Intuos4 S a SLR-like fotoaparát Canon PowerShot SX40 HS. Vše se zpracovává na grafické stanici se dvěma LCD monitory 22" a 24", 4-jádrovým procesorem Intel Core i5, 16GB DDR3 RAM a Windows 7. Pro práci v terénu používáme 14" notebook ASUS UL80 s přídavným 14" USB-LCD displejem Lenovo ThinkVision. Do budoucna plánujeme rozšíření o některý z balíků Adobe Creative Suite.